Проєкт “Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб” є частиною програми EU4Skills
Замовник: Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ)/ Європейський Союз
Партнер: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України; Міністерство освіти та науки України
Загальна тривалість: 2017 до 2023
Контекст
Через конфлікт на сході України у 2014 році близько 4 млн мешканців Донецької та Луганської областей були змушені покинути свої домівки. Вони знайшли притулок в інших регіонах України. Однією з найгостріших проблем внутрішньо переміщених осіб та жителів приймаючих громад є недостатня кількість робочих місць. Окрім цього, фахові навички внутрішньо переміщених осіб часто не відповідають потребам місцевого ринку праці. У цій ситуації більшою мірою потерпають жінки.
Мета
Покращити доступ до працевлаштування для внутрішньо переміщених осіб і жителів приймаючих громад в Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Харківській, контрольованих Урядом України територіях Донецької та Луганської областей.
Нижче представлені історії успіху учасників проєкту
Копірайтинг став для Анни Курілової розрадою та новою професією

Анна Курілова навчалася копірайтингу і стала однією з 80 випускниць «Станції рівних можливостей»
За підтримки Уряду Німеччини громадська організація «Станція Харків» реалізувала ініціативу «Станція рівних можливостей» – безкоштовна професійна перепідготовка для жінок, які опинилися в складних життєвих обставинах та мають маленьких або дітей з інвалідністю.
Анна з дитинства була творчою особистістю, писала казки, вірші, п’єси, проте заробляти на життя довелося, працюючи в роздрібній торгівлі. Вона ніколи й гадки не мала, що її творчі здібності можуть бути затребуваними та приносити гроші.
Курси копірайтингу з’явилися в житті Анни у найскрутніший момент, коли серйозна хвороба та догляд за дітьми, які мають інвалідність, просто прив’язали її до дому.
«Я відчувала, що в моєму житті настав апокаліпсис. І ось тут, серед смутку та розпачу, промінцем сонця стало моє дитяче захоплення, проте вже у професійному форматі», – розповідає Анна.
Завдяки уважності викладача та дружній атмосфері у колективі поступово кожна з учасниць не тільки відточує свою майстерність, а й стає більш впевненою у собі.
Уже через декілька тижнів після закінчення навчання Анна отримала перше замовлення. А потім і друге, третє…
«Я ніяк не могла збагнути, що за декілька рядків я отримую гроші, що я можу заробляти, займаючись тим, що мені справді подобається! Завдяки курсам я знайшла не тільки своє покликання, а й неймовірну підтримку в особі викладача та дівчат з моєї групи», – з хвилюванням говорить Анна.
Загалом 3678 осіб успішно закінчили заходи з підготовки/перепідготовки, спрямовані на покращення можливостей для працевлаштування, реалізовані за дорученням Федерального уряду Німеччини (BMZ) через проєкт «Професійна інтеграція ВПО» у шести східних областях України. Крім того, 544 співробітники обласних центрів зайнятості та професійно-технічних навчальних закладів Державної служби зайнятості підвищили свої знання і навички. У результаті співпраці між державним, громадським та приватним секторами було створено 16 партнерських структур для реалізації інноваційних проєктів, спрямованих на покращення рамкових умов на ринку праці та підвищення можливостей для працевлаштування.